3 september 2024

Op 3 september 2024 zal het 125 jaar geleden zijn dat Alfred Grisar samen met enkele getrouwen de eerste stappen gezet hadden om een omnisportclub op te richten. Een club destijds ongezien op het continent. Deze club zou Beerschot genoemd worden.


Lees meer...
13-06-2024 1939-1940 Online
13-05-2024 1938-1939 Online
13-04-2024 1937-1938 Online
13-03-2024 1936-1937 Online.
13-02-2024 1935-1936 Online
13-01-2024 1934-1935 Online

Statistieken
Spelers:858
Tegenstanders:11497
Clubs:393
Wedstrijden:4807
-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-
Wedstrijd van de dag...
Vandaag... 98 jaar geleden.
20-06-1926
Vriendschappelijk
V.U.C. Den Haag - R. Beerschot A.C.
Voorwaarts Utile Dulci Combinatie Den Haag Royal Beerschot Athletic Club
 
Jarige van de dag...
Geen jarige gevonden.
 
Woord vooraf
In de beginjaren was er eigenlijk weinig sprake van een trainer. Dit fenomeen werd pas algemeen in gebruik genomen na de Eerste Wereldoorlog. Voorheen beschikten de meeste ploegen over een comité dat voor de samenstelling van de ploeg(en) zorgde. Zo was Jules Delausney niet echt de trainer van de club doch meer de manager. Deze functie vervulde hij een tiental jaren tot in 1930. Voor WO I nam de club meestal een extra speler mee, in geval er in laatste instantie nog iemand wegviel, die de nodige administratie waarnam. Zo vermelden wij gemakshalve Friling als trainer tot 1913, hoewel deze veelal in Engeland verbleef maakte hij wekelijks de oversteek om zijn ploeg bij te staan. Verschillende spelers namen ook dikwijls de trainers taak waar voor de andere teams. Zo waren er destijds niet alleen reserven maar ook een tweede team in Eerste Afdeeling, een derde team in Tweede Afdeeling en een vierde team in Derde Afdeeling. Dit laatste team werd later een team van veteranen die allen in een Vierde Afdeeling speelden. Ook de diverse jeugdreeksen werden geleid door spelers van het fanion team.
Alle trainers van Beerschot
Ronald Menzies
01-07-1901-
30-06-1904
Albert Friling
01-07-1904-
30-06-1913
Jack Bingley
01-07-1913-
30-06-1914
August Janssens
01-07-1914-
30-06-1918

Jimmy Valence
01-07-1918-
30-06-1920
Jules de Lausnay
01-07-1920-
30-06-1923
Johnny Dick
01-07-1923-
30-06-1929
Staf Pelsmaecker
01-07-1929-
30-06-1931

Jack Roberts
01-07-1931-
30-06-1936
Fernand Wesely
01-07-1936-
30-06-1942
Staf Janssens
01-07-1942-
24-09-1945
Wilf Copping
25-09-1945-
18-08-1946

Emiel Stijnen
19-08-1946-
12-03-1952
Frans Gommers
13-03-1952-
30-06-1952
Eric Jones
01-07-1952-
30-06-1955
Elemér Berkessy
01-07-1955-
24-12-1956

Willy Ratinckx
25-12-1956-
31-08-1957
René de Vos
01-09-1957-
30-06-1960
Béla Sárosi
01-07-1960-
30-06-1961
Bert D'Hollander
01-07-1961-
30-06-1962

András Beres
01-07-1962-
30-06-1966
Omer Van Boxelaer
01-07-1966-
18-02-1967
Louis Van Beneden
19-02-1967-
30-06-1969
Jef Vliers
01-07-1969-
30-06-1970

András Beres
01-07-1970-
30-10-1971
François Geeraerts
31-10-1971-
19-02-1974
Léon Nollet
23-02-1974-
30-06-1974
Rik Coppens
01-07-1974-
17-11-1978

François Geeraerts
17-11-1978-
26-11-1978
George Knobel
27-11-1978-
30-06-1979
Ladislav Novak
01-07-1979-
08-01-1980
George Knobel
09-01-1980-
23-10-1980

Léon Nollet
24-10-1980-
30-06-1982
Rik Coppens
01-07-1982-
09-04-1984
Günther Nasdalla
10-04-1984-
30-06-1984
Aad Koudijzer
01-07-1984-
30-06-1986

Dimitri Davidovic
01-07-1986-
18-01-1988
Jos Smolders
19-01-1988-
30-06-1988
Barry Hughes
01-07-1988-
30-06-1989
Georges Heylens
01-07-1989-
27-10-1989

Aad Koudijzer
28-10-1989-
16-01-1991
Martti Kuusela
17-01-1991-
30-06-1991
Guido Mallants
01-07-1991-
30-06-1992
René Desaeyere
01-07-1992-
20-04-1995

Raoul Peeters
21-04-1995-
27-10-1995
James Storme
28-10-1995-
27-10-1996
Barry Hulshoff
30-10-1996-
27-02-1997
Marc Noë
28-02-1997-
30-06-1999